Vyzdění a oprava komínu zahrnuje opravení narušené stability komína a jiných závad. Je to práce specifická a je lepší svěřit ji do rukou odborníků.

Existují základní dva druhy komínů. Prvním druhem jsou komíny pro kotle na tuhá paliva a krby. Druhým jsou komíny pro topení zemním plynem.

Komín se dá buď upravit nebo postavit zcela nový z moderních komínových stavebnic. Většinou staré komíny bývají pouze vyzděné. Nyní se ve stavebnicích instalují šamotové vložky s velmi dlouhou životností. Tyto systémy mají tepelnou a protipožární izolaci splňující normy EU. Výše uvedený popis platí pro kotle na tuhá paliva.

Komíny pro plynové kotle bývají zpravidla vyvložkované nerezovou trubkou.

Po tesařských pracích vyzdíváme štíty, které následně omítneme z obou stran. Z venkovní strany si zákazník může vybrat z různých barev pro něj nejvhodnější barvu fasády.

Také provádíme nadezdívky pro následné půdní vestavby.

Při rekonstrukcích domů provádíme instalaci železobetonového věnce, která se provádí nad samotnou vyzdívkou obvodu domu.

Přejete si rychlé a odborné dokončení zednických prací na Vašem domě nebo podkrovním bytě? Neváhejte se obránit na zednické práce Brno. Kvalitní výsledek je předem zaručen.