Vyhlédli jste si krásný domek, ale vyžaduje spoustu oprav? Nebo si přejete zrekonstruovat svůj stávající příbytek?

Zvládneme veškeré zednické práce

Jaké nezbytné úpravy provázejí rekonstrukci domu? Základy domu a stěny musí být pro správné fungování domu nutně v pořádku. Jakékoliv poškození nebo nadměrná vlhkost jsou nežádoucí. Přílišná vlhkost budovy může kromě omítek navíc poškodit dřevěnou nebo železnou konstrukci. Jak to tedy vyřešit? A nebo ještě lépe, tomuto problému předejít? Ideální je dům zaizolovat – jak stěny, tak i podlahy. Pomoci může omítka, obložení obvodových stěn či tepelná izolace. V případě existence nadměrné vlhkosti ve stěnách domu je na místě odborná sanace.

Dále může dům vyžadovat výměnu střešní krytiny, což závisí na míře poškození, kterému se dá předcházet jejím správným výběrem.

Ze zevních úprav lze ještě zmínit výměnu oken, která je nutná opět pouze při větším poškození nebo z estetických či praktických důvodů.

Uvnitř domu je zapotřebí ohlídat statiku nosných stěn a vlhkost stěn. U menších statických závad se dají stěny podložit nebo zesílit. Pokud to nejde jinak, přichází na řadu výměna. V případě narušení povrchu stěn je třeba odstranit vlhké omítky i keramické obklady.

Další typickou položkou ve vnitřním zařízení domů, které se používáním značně namáhají, jsou podlahy. Komplikací jsou zejména přírodní dřevěné podlahy napadené vlhkostí, u nichž je nutná výměna podle rozsahu poškození buď lokální, nebo celková.

Rekonstrukce domu na klíč

Pokud se vám zdá práce s rekonstrukcí domu příliš složitá, kontaktujte nás. Zabýváme se rekonstrukcemi domů v Brně.

Rekonstrukci nevyžadují pouze domy, ale také menší obytné plochy jako jsou byty. I pro ně platí výše zmíněné.

V případě, že bydlíte ve starším bytě s nevyhovujícím bytovým jádrem, nemusíte již dále čelit jeho negativním projevům.  Obraťte se na profesionály, zabýváme se také rekonstrukcemi bytového jádra